Anasayfa » Aktüel » “Teknolojik gelişmeler ve mobilite gittikçe önem kazanıyor”

“Teknolojik gelişmeler ve mobilite gittikçe önem kazanıyor”

Şirketlerin, 27001 Bilgi Güvenliği ve Kişisel Verilerin Korunması kanunu kapsamında, gelişmiş baskı teknolojilerine hızlı bir şekilde uygulamaya alma isteğini kaydeden Lidya Grup İstanbul Kurumsal Satış Müdürü Özge Öktem, “Yönetilen baskı hizmetleri ve güvenli baskı çözümleri, yönetilmesi mümkün, raporlanabilir, verimliliği artıracak ve maliyetleri optimize edecek bir sistem olduğundan, müşterilerin ilgisini çekmektedir” diyor.

“Müşterinin gelişen ve değişen ihtiyaçlarına uygun teknolojik değişimler olacağını ve mobilitenin gittikçe önem kazanacağını düşünmekteyim. Örneğin, Xerox’un yeni teknolojisi sayesinde, mobil telefonunuz ile buluta göndermiş olduğunuz bir baskıyı dilediğiniz ülke / şehir veya lokasyondan Xerox Connect Key cihazları ile alabilirsiniz. Yine uluslararası şirketler, farklı ülkelerdeki şirketlerinde gönderilen baskıyı istedikleri ofislerinden alabilecekleri teknolojik yazılımları cihazlarla almaktadırlar.”

Akıllı ofis cihazlarına ilgi artıyor

Şirketlerin ihtiyaçlarına, artık basit baskı işlerini yapan cihazların yeterli olmadığını anlatan Öktem, konuşmasına şöyle devam etti:

“IT teknolojisi çok hızlı gelişmektedir ve IT yatırımlarına önem veren şirketler de kendi iştigal konularında daha verimli çalışabilmektedir. Bu sebeple, şirketlerin değişen ihtiyaçlarına uyumluluk sağlayacak akıllı ofis cihazları geliştirilmektedir. Bunlardan biri de, cihazın 44 dilde tercüme yapabilme kabiliyetidir ve özellikle kobilerin büyük ilgisini çeken bu uygulama sayesinde firmalar, diledikleri ülkelerle ticaret geliştirebilir hale gelmişlerdir. Bir dilden başka bir dile çeviriyi, birkaç saniye içerisinde yapabilir ve üstelik bunu yaparken formatı bozmaz ve word’e çevirerek sizlerin düzeltme yapmanıza da izin verir. Bunun yanında, mobil baskı ve kullanıcı bazlı şifreleme ile güvenli baskı, şirketlerin dikkatini çeken uygulamalar arasındaki yerini almaktadır.”

Akıllı yazıcılar dönemi başlıyor

“Önceki yıllarda telefon ile sadece arama veya mesaj atabilirken, şuan uygulamalar sayesinde günlük birçok ihtiyacımızı telefon aracılığı ile karşılar hale geldik. Bu aslında, mobilite ve yüksek zaman maliyeti sebebiyle verimliliği artırma talebinden kaynaklanmaktadır. İşte bu gelişim, artık printerlarda da aynı şekildedir. Verimliliği artırmak ve mobiliteyi sağlamak adına, teknolojide çok büyük gelişmeler oldu. Eskiden sadece basit baskı işlerini yapan bir cihaz iken, Xerox cihazların Connect Key özelliği sayesinde şirketlerin ve hatta kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik kişiselleştirilebilen uygulamalar geliştirilebilmekte, mobil baskı ve 44 dilde çeviri özelliği gibi uygulamalarla akıllı ofis asistanına dönüşmektedir.”

İleri teknolojiyi kullanan şirketlerin sayısı hızla artıyor  

“Neredeyse %70 oranında şirketler, mevcutta ne kadar print işine sahip olduğunu, güvenliğinin nasıl sağlandığı gibi bir çok bilgiye hakim değildir ve bu bilgiler raporlanamamaktadır. Diğer bir değişle, mevcut baskı işlerini yaparken, standardın olmaması, marka&model çeşitliliği, farklı yaşlarda cihazların olması ve raporlama yapılamadığı için ne kadar baskı üretildiği tespit edilememektedir. Bu durum toplam sahip olma maliyetinin tespitinin sağlanmasını engellemektedir. IT yatırımına önem veren şirketler ise, güvenli baskının ve otomasyon sistemi ile verimliliğin artarak, maliyetlerin kontrol edilmesini istemektedir. Nitekim, Lidya Grup olarak müşterilerimize, IT araçları ile yaptığımız analizimizi ve fiziksel analizlerle birleştirerek müşterinin ihtiyacına yönelik cihazlar sunmaktayız.  Özetle, maliyetlerini azaltmak ve verimliliği artırmak adına ileri teknolojiyi kullanan şirket sayısının, yakın zamanda artacağını öngörmekteyiz.”

 

#LidyaGrup #KurumsalSatis #OzgeOktem #Xerox #AkilliYazici #Mobilite #AkilliOfis