Anasayfa » CtP » ThermoFlexX, Lider Imager Teknolojisini Ipex 2014’de Sergileyecek
ThermoFlexX satış ve pazarlama müdürü Christophe Lievens

ThermoFlexX, Lider Imager Teknolojisini Ipex 2014’de Sergileyecek

ThermoFlexX satış ve pazarlama müdürü Christophe Lievens

ThermoFlexX satış ve pazarlama müdürü Christophe Lievens

Ipex 2014’de S1-E090 standını ziyaret edenler, ThermoFlexX30 imager’ın marifetlerini Hybrid Software’in yeni cloudflow ile birlikte görebilecekler.

Cloudflow, web-tabanlı üretim ortamına yönelik geliştirilmiş devrimsel bir iş alanı. Bu işbirliği iki şirket arasında geçtiğimiz aylarda gerçekleşen ve dünya çapında etkili olacak bir anlaşma kapsamında yapılıyor.

“Ipex 2014 sayesinde lider donanım ve yazılımı bir arada kullanmanın fleksografik matbaacılar ve ticari şirketlere nasıl fayda sağladığını, kalite, çok yönlülük ve verim açısından ne gibi avantajlar getireceğini gösterebileceğiz” diyor basysPrint ve ThermoFlexX satış ve pazarlama müdürü Christophe Lievens ve sözlerine şöyle devam ediyor:  “Hybrid Software ile Cloudflow suite’lerini satmak üzere yapmış olduğumuz anlaşmaya yeni PACKZ editing yazılımı da dahil ve bu sayede müşterilerimize, kalıbı pozlamadan önce dijital dosyaları düzenleme ve işleme konusunda daha önce karşılaşmadıkları bir esneklik sunuyoruz.”

635 mmx500 mm maksimum kalıp boyutuna sahip ThermoFlexX 30 etiket ve karton ambalaj sektörlerini hedefliyor. Imager, standart olarak 2,400 dpi ve 2,540 dpi çözünürlükleriyle geliyor ve isteğe göre son derece yüksek baskı kalitesi olan 4,000 dpi, 4,800 dpi hatta 5,080 dpi’ye de çıkmak mümkün. Kullanıcılar en uygun çözünürlülüğü seçerek, üretilen iş için gereken kalıp çıkışını hazırlayabiliyorlar ve ThermoFlexX de, piyasadaki flexo imager’ları içinden en geniş çözünürlülük aralığını sunuyorlar.

Etiket uygulamalarına yönelik tasarlanmış 508 mm x 420 mm’den yakın zamanda çıkarılmış esnek/oluklu ambalaj ve karton ambalaj sektörlerine yönelik 1270 mm x 2032 mm ThermoFlexx 80’e kadar, ThermoFlexx serisinde altı pozlayıcı var. Bazı özellikler, örneğin üstün inşa kalitesi, kullanım kolaylığı ve çözünürlük seçenekleri de dahil olmak üzere tüm modellerde bulunuyor.

CtP teknolojisi geliştirmede 20 yıllık deneyime sahip ThermoFlexX, imager’larında malzeme ve işçilikten tasarruf etmeyi sağlayacak çeşitli detaylar kullandı. Örneğin özel vakum kaydırıcı özelliği sayesinde operatör yerleştirilmemiş drum kısımlarına vakum gitmesini engelleyebiliyor (sadece taydırıcıyı kalıbın kenarına kaydırarak). Özel bir bant ya da kesilmiş kullanmaya gerek olmadan müşteriler gerekli işlemi yapabiliyorlar.

ThermoFlexX, kalıpların vakum ya da manyetik iğnelerle tutulmasını sağlayan hibrid bir drum tasarladı ve bu da drum’un sürekli olarak entegre bir parçası. Ne drum versiyonu kullanılırsa kullanılsın gelişmiş sabitleme sistemi ergonomik ve kolay kalıp yerleşimi sağlıyor.

ThermoFlexX imager’lar, herhangi bir iş akışı ya da front-end’den 1-bit TIFF dosyaları kabul edebiliyor. Bu sayede mevcut iş akışlarına entegrasyon son derece kolay. İncelenen 1-bit TIFF dosyası tek bir iş dosyası olabilir ve bir template üzerine yerleştirilebilir ya da zaten yerleştirilmiş bir 1-bit TIFF plate olabilir.