Anasayfa » Dijital » Tonejet ile Bir Kez Daha InPrint’de
Tonejet

Tonejet ile Bir Kez Daha InPrint’de

Tonejet ile Bir Kez Daha InPrint’de

Daha kısa tirajlar ve çoklu versiyonlama içecek baskısı için daha fazla esneklik doğrultusunda artan taleplere cevap veren ve gelişmiş elektrostatik drop-on-demand dijital baskı makinelerinin tek imalatçısı olan Tonejet, Münih’deki InPrint’de doğrudan teneke üzerine dijital baskıyı ön plana çıkardı.

Tonejet’in doğrudan tenekeye baskı yapan dijital baskı makinesi Cyclone, bütünleşik Rockwell iTRAK transport sistemi ile küçük partilerde tenekelere baskılarının yapılması ile bağlantılı engelleri ortadan kaldırmak amacıyla tasarlandı ve günümüzün baskı ortamının ihtiyaçlarına uygun özellikler ile becerilere sahip bir sistem. Bu sayede içecek tenekesi üretimine benzersiz bir yaklaşım getirildi.

Tonejet Satış Müdürü Marvin Foreman, Cyclone’u InPrint’te tanıtmayı seçtiklerini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Çünkü bu fuar bize endüstrideki gelişmeler, değişiklikler ve ihtiyaçlar hakkında tartışmak için büyük bir fırsat sunuyor. Cyclone’un üretim becerilerini nasıl canlandırabileceğini ve esnek baskı tirajları fırsatlarını nasıl sağlayacağını gösterme imkanımız var.”

TonejetForeman, P4 INKJETMAGAZINE’e konuştu ve şu bilgileri paylaştı: “Bu sistem, kısa ve orta tirajların yanı sıra ultra kısa tirajlar için içecek tenekesi üretimine yeni bir rekabet düzeyi getiriyor. Her türlü tirajda, her tasarıma eşlik etmek için tasarlanan Tonejet’in doğrudan tenekeye baskı becerileri markalara özel veya bir sefere mahsus basık uzunluklarını yönetme ve etkinlikler ile festivallere, sosyal medya kampanyaları ile yarışmalara veya sınırlı edisyon üretim içeceklere kolayca eşlik etme fırsatı sunuyor.

Yakın geçmişte, sponsor oldukları büyük bir müzik festivali için özel tenekeler üretmek amacıyla dünyanın en büyük bira yapımcısı Anheuser-Busch InBev (AB InBev) ile çalıştık. AB InBev, Tonejet doğrudan tenekeye baskı becerilerini kullanarak, dünyanın en büyük elektronik dans müziği festivali olan ve yaklaşık 200 ülkeden 400 bin ziyaretçinin bir araya geldiği Tomorrowland (20-23 ve 28-30 Temmuz) için 10 bin adet özelleştirilmiş teneke içecek hazırladı.”

Tonejet, AB InBev ile birlikte çalışarak, ulusal bayrakların yer aldığı, 15 farklı teneke tasarımı ile 10 bin adet baskı yapmış. Tam gereken miktarda teneke üretilmiş. Ne bir eksik ne bir fazla. Geleneksel baskı ile bağlantılı minimum sipariş kısıtlaması yoktu. En büyük baskı uzunluğu bin 400 teneke, en küçüğü ise sadece 15 teneke kutu. Foreman sözlerini şöyle sürdürdü:

“Analog süreçlerin aksine, dijital teneke üretiminin maliyetinin düşük olması özel olarak üretilmiş ve markalanmış ürünlerin maliyet etkin ve hızlı bir şekilde ve gerekmesi durumunda her bir tenekenin farklı bir resimle üretilebileceği anlamına geliyor.

Uzun teslimat süreleri ve minimum sipariş gerekliliği ortadan kalkıyor ve sistem çok sayıda iş baskısını duraklamadan yapabildiği için, ürünün piyasaya ulaşma süresi de çok azalıyor. Baskı başına maliyet, geleneksel teneke dekorasyon prosesleri ile kıyaslanabilir düzeyde oluyor ve dijital olması minimum miktarın bir adet olması anlamına geliyor.”

Tonejet bu ihtiyaçları karşılamak için özel olarak tasarlanmış güçlü bir dijital baskı teknolojisi ve dijital baskı yenilikçiliğinde öncülük ediyor. Şirket özellikle çığır açan elektrostatik drop-on-demand baskı kafası ile gurur duyuyor, böylece pre-coating’e ihtiyaç duymadan, neredeyse her tür substrat üzerine maliyet etkin, yüksek kaliteli görüntüler yüksek hızlarda üretilebiliyor.

Tonejet Limited, Avrupa’nın öncü teknoloji geliştirme ve lisanslama şirketi TTP Grup’un bir parçası. Bu da şirketin, profesyonel hizmetle birinci sınıf ürünleri birleştirerek benzersiz bir endüstri uzmanlığı sunmak için mükemmel şekilde konumlandırıldığı anlamına geliyor.

Resim altı yazısı:

Tonejet Cyclone AB InBev ile birlikte çalışarak, Tomorrowland için 15 farklı teneke tasarımının yer aldığı 10.000 adet baskı yaptı.

Tonejet Satış Müdürü Marvin Foreman, dijital teneke kutu baskı işini P4 INKJETMAGAZINE’e anlattı.

#Tonejet #MarvinForeman #P4INKJETMAGAZINE #Inprint #MarvinForeman