Anasayfa » Ambalaj » “Tüm İhtiyaçlarınız İçin Tek Durak”
Flint Group

“Tüm İhtiyaçlarınız İçin Tek Durak”

Etiket ve ambalaj endüstrisinde baskı için değer zincirinde benzersiz ürün seçenekleri sunan Flint Group, Labelexpo’da kendini çözüm sağlayıcı olarak tanıtıyordu.  

Brüksel’deki Labelexpo fuarında, kendi fuar temasını “Tüm İhtiyaçlarınız İçin Tek Durak” olarak oluşturan baskı endüstrisinin çözüm sağlayıcısı Flint Group, kendini ilk kez bölümler arasında, eşsiz ürün portföyü ile tek ortak varlık olarak tanıtıyor. Kalıp pozlayıcılar, baskı kalıpları ve ekipmanları ile sleeve’lerden mürekkeplere ve dijital baskı çözümlerine kadar, etiket ve ambalaj endüstrisinde baskı için değer zincirinin tüm adımlarını kapsıyor.

Flint Group Flexographic Products EMEA & Küresel Pazarlama Satış Başkan Yardımcısı Friedrich von Rechteren: “İş arkadaşlarımız ile bir ekip olmak ve teknolojide sahip olduğumuz uzmanlık, Flint Group’un bütün potansiyelini sergilemesi ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde nasıl hizmet verebileceğimizi ortaya koymak için harika bir fırsat. Flint Group Flexographic Products’da en son yenilikçiliklerimiz sayesinde, alanında daha iyi, daha hızlı ve kullanımı daha kolay ürünler ve hizmetlere ulaşıyoruz.”

Flint Group Flexographic Products, en son yenilikleri sergiledi ve Brüksel’deki fuarda nyloflex® Xpress Thermal Processing Sistemi ile üstün kalıp portföyüne yer verdi. Kullanımı daha kolay, daha akıllı tasarıma sahip nyloflex® Xpress Sistemi,  daha fazla üretkenlik, daha az bakım ve daha az duraklama süresi sayesinde işletme maliyetlerini azaltıyor. Özel olarak geliştirilmiş nyloflex® Termal Baskı kalıpları benzersiz ısıtma sistemi ile en yüksek kalıp ve baskı kalitesine ulaşılmasını sağlıyor. UV ve su bazlı mürekkeplerle kağıt üzerine yüksek kaliteli baskı yapmak için kullanılan termal flexographic kalıplar nyloflex® XPH ve nyloflex® XPM’in başarılı lansmanının ardından,  nyloflex® XVH ve nyloflex® XFH ile Termal kalıp portföyü tamamlandı. Her iki düz tavanlı kalıp çeşitli baskı altı malzemeler için uygun ve 2018’in ilk yarısında satışta olacak.

Flint Group’un etiket piyasası için sunduklarını genişletmek için nyloprint® WF SHARP’ın duyurusu yapıldı. Son teknoloji etiket piyasası için su ile yıkabilen, film bazlı kalıp en ince ayrıntıların üretilmesi için en yüksek hat sayım ile kaliteyi iyileştiriyor. Kalıbın her tür işleme ekipmanına uygun olması, polyester bazının yüksek düzeyde esnek olması ve buna bağlı olarak farklı silindirlere mükemmel uyum sağlaması nedeniyle, kullanımı daha kolay. nyloprint® WF SHARP kalıbı geliştirmek için letterpres segmentindeki kapsamlı bilgilerinden faydalandıklarını belirten von Rechteren sözlerine şöyle devam etti: “Bu kalıp etiket piyasasındaki letterpress uygulamaları için özel olarak tasarlandı ve etiket üreticilerine sunduklarımızı tamamlıyor. Kalıbın 2018 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlandı.”

Flint Group ayrıca flexographic baskı makinelerinin daha kolay ve hızlı kullanılmasını sağlayan ve kalıp takılan bir ekipman olan,  patent alma aşamasındaki son teknoloji rotec® Eco Bridge’i de tanıtıyor. Yenilikçi ve daha verimli hava tedarik sistemi gürültünün %99 azaltılmasını sağlıyor ve daha az sıkıştırılmış hava gerekiyor. FlexoTech International Print & Innovation Ödüllerinin Finalisti olan rotec® Eco Bridge’in yanında, kolay montaj teknolojisine sahip ve ağırlığı %15’e kadar azaltan en son yenilik olan rotec® Smart Premium sleeve de tanıtılıyor.”

Endüstrinin güçlü yönlerini birleştiren bölümler (Flexographic Ürünler, Narrow Web, Dijital Çözümler (Xeikon ve ThermoFlexX) etiket matbaacılarının gelişmekte olan piyasa gerçeklerine değinmesi için daha iyi konumlanmasına imkân sağlayan çözümleri sergiliyor.

#FlintGroup #Etiket #Ambalaj #Labelexpo #FriedrichvonRechteren #EMEA