Anasayfa » Baskı Yönetimi » Türkiye Bölgede Bir Numara Olacak
Türkiye

Türkiye Bölgede Bir Numara Olacak

HP Indigo MEMA Bölgesi Yönetici Israel Ben-Zion Kenan, Printtek 2017’de bulunmaktan mutlu olduğunu anlatıyor. HP Indigo’nun Türkiye’deki bir fuarda ilk kez sergilenen yeni teknolojileri ile çok sayıda ziyaretçi etkilediğini söyleyen Kenan, Printtek’in ilk dört gününde burada olmaktan mutlu. Bu son günde de aynı başarıyı tekrarlamayı ümit ediyor:

“Printtek çok büyük bir fuar ve etkileyici. Sadece Türkiye için değil. Çok sayıda uluslararası ziyaretçi var. Azerbaycan, Kuveyt, Suudi Arabistan, İran gibi… Bu çok güzel bir durum çünkü ilgi yüksek olunca biz de çok güzel bir şov yapabiliyoruz. Türkiye’de daha önce sergilemediğimiz makineleri ilk kez sergileme imkanı bulduk. İlk üç gün biraz daha yavaş geçti ancak ziyaretçilerin çok dedike olduğunu gördüm. Karar vericiler, şirket sahipleri gibi. Bugün (Cumartesi) daha da kalabalık bir ziyaretçi kitlesi var ancak hala kalite çok yüksek.”

Sergilenen HP Indigo çözümleri

“Sergilediğimiz üç HP Indigo baskı makinesi de çok önemli. Farklı pazarlara hitap eden çözümler hepsi. Dar en HP Indigo 6800 endüstrinin en iyi satan makinesi. Bu yıl 300 adede yakın ünite satıldı. Geleceği gözlemleyen ve hedefleyen dar en ofset ve flekso sektöründeki herkesin ilgisini çeken bir makine. 6800’de geleneksel baskı dahil edildiğinde bile  %70 – 80 pazar payına sahibiz. Çünkü harika bir teknoloji ve Labelexpo’da da gösterdiğimiz gibi sınırlama olmaksızın herhangi bir baskı altı malzemesine baskı yapabiliriz.

Konvansiyonel ofset işinde olan herkes için de ana makinemiz 10000 ya da yeni adı ile 12000. Kopyalama Merkezlerini matbaalara göre daha az ilgilendiren bir makine. Kopyalama Merkezlerinde dört ya da beş daha küçük baskı makinesi görüyoruz. 10000 onlar için hepsinin üzerinde bir üretim makinesi olarak yer alabilir. Ancak biz geleneksel ofset pazarı ile daha yakından ilgileniyoruz. Aslında büyük ofset matbaaları mesela birden fazla geleneksel ofsete sahip matbaalar için kısa tirajlar, değişken medyalar, iş değişimi, ön ayar süreleri söz konusu olduğunda aynı ebatta bizim teknolojimiz mükemmel bir alternatif ve yardımcı olarak onları bekliyor. Dijital %100 mevcut geleneksel teknolojinin ve uygulamaların yerine geçecek bir teknoloji değil. Dijital yeni bir şeyler getiriyor ve birlikte çalışırsak iyi bir kazanç elde edebiliriz.

HP Indigo 20000 orta en esnek ambalaj makinemiz. Aslında etiket için de kullanılabilir. Son fuardan bu yana 100’ün üzerinde satılan bir makine. Son derece stabil ve güçlü bir yapıya sahip. Türkiye’nin bu konuda bölgede bir numara olacağını bekliyoruz. Çünkü Türkiye’nin coğrafi yapısına bakıldığında çok sayıda güçlü şirketlerin var olduğunu, dünyanın her yerine ihracat yapabildiğini biliyoruz. Biz inanıyoruz ki Türkiye’de çok sayıda HP Indigo 20000 kullanıcısı olabilir. Bu makinedeki pazar payına bakarsak da herhangi bir yarış olmadığına ve tek tedarikçi olduğumuza göre %100 pazar payından bahsedebiliriz. Kısa tirajla anında üretim yapmak isteyen bir şirket için çok önemli bir baskı makinesi. Burada göstermediğimiz ama son Labelexpo’da var olan PackReady teknolojisi ile anında inline esnek ambalaj üretimi sonlandırması da yapabiliriz. Bu da anında ambalaj üretimi anlamına geliyor.”

Labelexpo’dan taze haber GEM ve Print OS

“GEM muhteşem bir teknoloji. Burada yok ama yine Labelexpo’da ilk kez gösterildi. Geleneksel makinesi olan ve bizim teknolojimizi de kullanan çok sayıda olan müşterilerimize ihtiyaçlarını sorduğumuzda aldığımız karşılık, dijitalde bastıkları işlerin sonladırma – süslemeleri yapmak için konvansiyonel metotları kullanmak zorunda kalmaktan hoşlanmadıkları oluyor. Bu zaman ve para kaybı demek. Bu devrimsel teknolojiyi sunduğumuzda süsleme işi için artık geleneksel yolları kullanmanıza gerek kalmıyor. Tamamen otomatik bir hat üzerinde tamamen dijital olarak baskınızın yaldız işlemlerini yapabilirsiniz. GEM gerçek bir çözüm olarak Labelexpo’da sunuldu. Beta çalışmalarına başladık. Çok sayıda müşterimizi Beta kullanıcı olmak istedi. Gelecek yıl piyasaya tam olarak sunulacak.

Bunların dışında donanımı destekleyecek pek çok ürün sunuyoruz. Pek çok müşterilerimizden hız konusunda iş dönüşü konusunda talepler alıyoruz. Bu ve benzeri talepleri ve verimliliği daha da artırmak için PrintOS sunuyoruz. Herşey webde bulutta yüklü. Saatlerce bir işi yüklemek ve çağırmak için uğraşmayacaksınız. Bugün emin olabiliriz ki iş akışı çözümleri ile işimizi daha hızlı üretebiliriz. HP Indigo her geçen gün daha iyi bir makine haline geliyor. Daha konforlu bir üretim alanı sunmayı hedefliyor. Zaman bize katılma zamanıdır.”

#HPIndigo #GEM #Printtek2017 #IsraelBen-ZionKenan #Dijital #PrintOS