Anasayfa » Aktüel » “Türkiye için çalışıyoruz, Dünya için üretiyoruz.”

“Türkiye için çalışıyoruz, Dünya için üretiyoruz.”

2016 yılı ekonominin  büyümesi 2,9 olarak gerçekleşti.

2017 yılı büyümesi Eylül ayı sonu itibariyle toplamda 5,1, sanayi sektöründe ise 6,3 olarak gerçekleşti. Yılsonu ülke tahmini % 7’ler civarında beklenmektedir. Bu da gösteriyor ki geçen yılki küçülme bu yıl ekonomi verilerinde büyüme olarak çıkıyor. Biz ACAR olarak 2016 yılını kayıp bir yıl olarak gördük. Ancak; 2017 yılı için aldığımız bazı tedbirler ve çalışmalarla 2017 yılının on birinci ayının sonu itibariyle ciromuzda ihracatta avro bazında %25 toplamda da %35’lik bir artış gerçekleştirdik. Tabi ki bu artış, üretimimizin % 40’ını ihracat yapmamızdan kaynaklı, döviz artışının da önemli bir payı var.  2017 yılı bizim için  yeniden yapılanma ve kendimizi çek etme yılı oldu. Bu çerçevede şirketimize danışman desteği alarak görmediğimiz, göremediğimiz kör noktalarımızı görmeye, ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bunun bize yansımasını 2018 yılında olacağını düşünüyorum ve öngörüyorum.

2018 yılı bizim için yeni bir milat, yatırım, yapılanma ve büyüme yılı olacak.

Danışman şirketimizin de öngörüleri ve bize katacağı vizyon ile ikinci nesil çocuklarımızı Aile şirketi Anayasası ile daha güçlü vizyoner bir aile anlayışı ile işimizin içine çekeceğiz ve sorumluluk bilinçlerini arttırarak yönetime dahil edeceğiz.

Geleceği daha net görüp iş ve yatırım planlarımızı daha akılcı ve net görebileceğiz, yönetip, yönlendireceğiz.

Acar Ambalaj üretimine 2018’de başlayacak

2018 yılı yatırım yılımız olacak demiştik. İlk olarak  Kutu ve Ambalaj şirketimizi faaliyete geçireceğiz. Bu şirketimiz 2018 yılının birinci ayında 2 bin 400 m2 kapalı alanda yine Beysan Sanayi Sitesi içerisinde yeni aldığımız binamızda faaliyet gösterecek. Üretim alanı Vip kutular ve ambalaj ürünlerini kapsayacak. En kısa zamanda da ihracata başlayacak. Acar Group’un diğer bir faaliyet alanı olan deri ürünleri bu faaliyetini birkaç yıldır Acar Basım şirketinin altında yapıyor. Bu deri ürünleri faaliyetini de 2018 yılı Nisan ayında Acar Deri Aksesuarları , Kreatif Üretim San. ve Tic. A.Ş. şirketi altında yapacak. Bu şirketimiz şu an % 80 ihracat ağırlıklı çalışmaktadır. Üretimi, butik üst kalite kadın, erkek çantaları ve aksesuarlarıdır. 2018 yılı Acar Group olarak en çok önem  verdiğimiz bir diğer konu da ARGE yapılanması ve yatırımlarıdır. 2018 yılında alt yapısını hazırlayıp bir şirkete dönüştürmeyi planlıyoruz. İnşallah bunu da gerçekleştirirsek şirketlerimize ve markalarımıza önemli bir katma değer sağlamış olacağız.

2018 yılı aynı zamanda ihracat hedeflerimizin yükseleceği bir yıl olacak. Acar olarak, yurtdışı şirketlerimiz ile Rusya, Kazakistan, Avrupa pazarında  Almanya, home ofis olarak Fransa ve İspanya’da faaliyet gösteriyoruz. Bu çalışmamızı Amerika’da da gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Basım sektörünün Dünya’da küçüldüğünü, kan kaybettiğini hepimiz biliyoruz. Bu boşluğu dolduracak yeni arayışlar içerisindeyiz ve bunu kurduğumuz yeni şirketlerimizle gücümüzü kaybetmeden daha ileriyi hedefleyerek koşmaya devam ediyoruz. Daha yapacak çok işimiz var.

Başta sektörümüzün ve ülkemizin, tüm insanlığın yeni yılını başarılarla, savaşsız, barış içinde geçirmesini, 2018 yılının tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyor ve kutluyorum.
#AcarGroup #ZekeriyaAcar