Anasayfa » Ambalaj » Üç Yenilik, Hepsi Zekice: United Caps

Üç Yenilik, Hepsi Zekice: United Caps

In-Mould etiketleme, çift enjeksiyon ve çift akış, UNITED CAPS standında odak noktasıydı. Uluslararası yenilikçi kapak ve kapatma çözümleri üreticisi ve yüksek performanslı tasarımı ile küresel endüstri referansı olan UNITED CAPS, interpack 2017’de üç yenilikçi çözüm piyasaya sürdü. Salon 10’da D67 numaralı stantta yer alan UNITED CAPS standının odak noktası in mould etiketlemede (IML) yeni gelişmeler; kesintisiz çok renkli kapak oluşturan yeni Bi-Injection teknolojisi ve yenilebilir sıvı yağlar ile sirkeler için hassas bir dökme aracı olarak kullanılan, benzersiz bir çift işlevli bir başlık olan DOUBLEFLOW.

Avrupa’da 7 fabrikaya sahip olan Lüksemburg merkezli kapak üreticisinin ürün pazarlama müdürleri Eloide Petot ve Nele Stevens ile interpack standlarında konuştuk. Kapak üretiminin toplam ambalaj işi içinde küçük bir alanı oluşturmasının yanı sıra öneminin kapladığı alana göre çok daha büyük olduğunu anlatan Stevens, maddi değerinin önemini yansıtmadığını, söylüyor. UNITED CAPS Lüksemburg Merkezli bir şirket olması sebebiyle Benelüx ülkelerinde lider bir konumda. Petot, Dünya sıralamasında ilk beşte yer alan şirketin yeni fabrika yatırımı ve genişleme politikaları ışığında bölgemizde de söz sahibi olmak istediğini, söyledi. Ağırlıklı olarak gıda dışı ambalajların kapak ve kapatma sistemlerine odaklandıklarını anlatan Petot, en önemli alan olarak ilaç sektörünü gördüklerini söyledi. Nele Stevens’in açıklamaları ise şöyle: “UNITED CAPS kapsamlı yenilikçi becerileri ve kapak ile kapatma alanındaki gelişmiş standart ve ısmarlama çözümlerden oluşan geniş portföyü ile biliniyor. Kapak ve kapatma işi için pazar büyüyor. 2016 yılındaki büyüme % 7,5 oldu. Ürünlerinin raf görünümü ile diğerlerinden daha ön plana çıkabilmesini sağlayan, çevresel açıdan daha sürdürülebilir ve işlevsel kapak ve kapatma çözümlerine geçiş yapan imalatçıların ve marka sahiplerinin sayısı zamanla artıyor. interpack en son gelişmelerin sergilenmesi ve ziyaretçilerin teknolojik açıdan gelişmiş kapak ve kapatma ürünlerini nasıl iyileştirebileceği ile ilgili konuşmalara dahil olması için mükemmel bir ortam.”

Üç yenilik şunlar;

Şirketin, UNITED CAPS portföyünden çeşitli kapak ve kapatma çözümlerine ilave olarak ürün portföyüne eklenen üç yeniliğini Elodie Petot anlatıyor:

UNI_pr17003_Greencap_Premium-Closures-for-Premium-Brands_46

Bi-Injection

Bu, aynı veya farklı plastik malzemenin iki renginin iki bağımsız geçiş aracılığı ile bir deliğe enjekte edildiği yeni bir enjeksiyon kalıp yaklaşımı. Bi-injection, iki farklı plastiğin özelliklerinin birleşmesi ile yeni fırsatlar ortaya koyuyor: Güçlü ve sağlam bir dökme makinesi, sıkı oturmadan ödün vermeksizin pürüzsüz, düşük sürtünmeli bir üst kapak ile birlikte gider. Bi-injection aynı zamanda markaları ve imalatçıların kapatma renkleri konusunda daha yenilikçi olmasına imkan sağlıyor. Bu kapatmaları tek bir imalat adımında oluşturarak bu benzersiz yapılandırmalar daha hızlı, daha maliyet etkin üretilebilir ve iki malzeme arasındaki bağlantı sağlam olur.

In-Mould Labeling IML

IML kapatma imalatı esnasında plastik etiketler kullanıyor. Bunlar, daha sonra nihai ürünün dahili bir parçası haline geliyor. Tek bir etiketle, doku ve nihai dekorasyon olarak kapatma üzerine uygulanabilir, aşınma, sıcaklık değişimi ve nem mukavemeti nedeniyle dayanıklıdır. Bu, IML’i plastik kapakların sofistike dekorasyonu için en uygun maliyetli ve sürdürülebilir tekniğe dönüştürür ve çevresel izlerini genişletmeden seçkin bir şekilde farklılaşmalarını sağlar. UNITED CAPS’ın piyasada lider IML becerileri gıda endüstrisinde pazar payında büyük artışla sonuçlanır. Endüstride bir ölçüt olan metalik IML, darbelere ve çizilmelere çok dayanıklı, UNITED CAPS tarafından geliştirildi ve bu yılın ilerleyen günlerinde iyi bilinen bir marka tarafından piyasaya sürülecek.

DOUBLEFLOW

DOUBLEFLOW, benzersiz kontrol ve güvenlik sağlayan, benzersiz ve yenilikçi bir droplet şekline sahip hassas bir dökme aracı. Hafif ve cazip olan DOUBLEFLOW, dökülmeye neden olmayan performansından ödün vermiyor, bu sayede şişe kuru kalıyor ve taşıması kolay oluyor, ayrıca raf ömrü boyunca içeriklerin kalitesi de korunuyor. Yenebilir sıvı yağlarla ve sirkelerle kullanılmak üzere tasalandı. Hassas mühendislik yağ veya sirkeyi dökmek ya da serpiştirmek için yenilikçi bir damla şekli sağlıyor. Geniş renk ve kabartma seçenekleri markaların rafta öne çıkma fırsatını arttırıyor.

UNI_pr17003_DOUBLEFLOW_Bottles

Petot sözlerini şöyle tamamladı: “DOUBLEFLOW çözümümüzü Interpack 2017 standına gelen ziyaretçilere gösterebilmekten dolayı mutluyuz. Bu, kullanıcıların yenilebilir yağların ve sirkelerin akışını daha iyi kontrol etmesine ve imalatçıların hat değişikliği yapmadan uygulama yapmasına imkan sağlayan benzersiz bir çözüm. İçeriklerin korunmasını sağlayan güvenilir yeniden kapatılabilir mühüre ilave olarak imalat esnasında CO2 emisyonlarında da önemli miktarda azalma görülüyor. Bu da DOUBLEFLOW’un gezegenin de korunmasına yardımcı olmasını sağlıyor.”

#UnitedCaps #Cap #Closure #IML #BiInjection#EloidePetot #NeleStevens

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*