Anasayfa » Manset » Umur Basım ’dan Yeni Heidelberg Yatırımı

Umur Basım ’dan Yeni Heidelberg Yatırımı

1988 yılından bu yana faaliyet gösteren ülkemizin en büyük matbaacılık firmalarından birisi olan Umur Basım, geniş makine parkına yeni yatırımları olan Heidelberg Speedmaster SX 102-4P modelini de ekledi.

Speedmaster XL serisinin performansı ve sağlamlığı ile 70×100 formatında ticari matbaacılık işlerinde büyük avantaj sağlayan Speedmaster SX 102 serisi, drupa 2016 ile birlikte gelen yeni besleme ve çıkış üniteleri ve Prinect Press Center 2 kumanda masası ile birlikte geleceğe daha da hazır durumdadır.

Dünya çapında 35 binden fazla kullanıcı Heidelberg’in benzersiz perfektör (ön/arka baskı)  sistemli modellerini tercih etmiştir. Perfektörlü modellerde çok ince gramajlı malzemelerde dahi hatasız tabaka transfer sistemi ile birlikte saatte 14,000 tabakalık verimli ön/arka baskı performansı göze çarpmaktadır.

Heidelberg’in yeni kumanda masaları ve entegre “Push-to-Stop” işletim felsefesi sayesinde işler tam otomatik şekilde değiştirilebilmektedir. Bu sayede zamandan büyük tasarruf, enerji sarfiyatında ve hazırlık sürelerinde azalma ile atık malzemelerde büyük oranda düşüş kaydedilmektedir.

Yeni yatırımları hakkında sektörün duayen isimlerinden Umur Basım Üretim Müdürü Ayhan Ayanoğlu görüşlerini şu şekilde dile getiriyor; “ Umur Basım, Türkiye’nin ilk 500 firması arasında yer alan bir endüstri kuruluşu. Ve bu pozisyonunun sürekliliğini sağlamak adına üretiminin devamlılığını sağlamak için en iyi ve en verimli makinelere ihtiyacı var. İşte bu nedenle yatırımlarımızı gerçekleştirirken teknolojisi ve teknik desteği en güçlü firma olarak gördüğümüz Heidelberg ile birlikte çalışıyoruz. Şu anda ofset baskı makine parkında XL, SM ve SX serilerinden, 27 ünite 70×100 ve 5 ünite de 50×70 makine bulunmakta ve bunların tümü Heidelberg. Bu güç ile üretimimiz 3 vardiyada dahi güvenle devam edebiliyor.

SX 102’nin geliştirilmiş özellikleri, ön/arka baskı kabiliyeti ve mükemmel tabaka geçişi sayesinde işleri kısa sürede ve hatasız olarak teslim edebiliyoruz. Bu da tabii ki yüzümüzü güldürüyor.”

#SX102 #Heidelberg #UmurBasim #Ofset ²Offset #Matbaa #Baski #Yatirim #HeidelbergTurkiye