Anasayfa » Ambalaj » Vianord Evo 5 Fusion E

Vianord Evo 5 Fusion E

Vianord Easy to Plate® FOUR ile Esko XPS 5080’nin birleşimi, modernleştirilmiş tek bir flekso kalıp üretim hattı oluşturuyor.

Vianord Engineering’in yüksek performanslı Easy to Plate® FOUR sistemi, kalıp pozlamadan teslimatına kadar bütünüyle otomatik çalışan ilk kalıp üretim sistemi. Vianord, otomasyonun tüm popüler öğelerini kompakt, entegre edilmiş bir yüksek performans sisteminde birleştiren ve böylece flekso kalıp üretim sürecine yenilik getiren ve süreci hızlandıran çok disiplinli bir otomasyon sistemi geliştirdi.

Smart-Bridge çok kompakt, her türlü bağımsız görüntüleyici veya birleştirilmiş görüntüleyiciye uyacak şekilde özelleştirilebilen, özel olarak geliştirilmiş, kendine ait LED pozlayıcısı bulunan bir robotik sistem. Yeni konsept otomatikleştirilmiş EVO hatlarını tamamlıyor ve süreçteki manüel adımları ortadan kaldırıyor.

 

Vianord ortağı Esko ile birlikte çalışarak, yüksek performans ile tam otomatik kalıp üretim sistemi EVO 5’i akıllı bir şekilde lineer CDI Crystal 5080 XPS’e bağlayan özel amaçlı bir Smart-Bridge’i kişiselleştirdi; Burada kalıbın başlangıçta görüntüsü alınır ve daha sonra tabandan ve sırttan aynı anda maruz kalır, bu yapılandırmaya Evo 5 Fusion E adı veriliyor.

Vianord Engineering Küresel Pazarlama ve Satış Müdürü Massimiliano Merlo, Vianord olarak müşterilerinin rekabetin yüksek düzeyde olduğu flekso kalıp üretim endüstrisini büyütmelerine ve endüstriyel baş etmelerine yardımcı olan yenilikçi çözümlere inandıklarını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Modernleştirilmiş Esko’nun 5080 XPS modelinin sağlam Easy to Plate® EVO hattımızla birlikte kullanılması, her türlü müşterinin en zorlu sorunlarına cevap vermesine imkan sağlıyor, iş dönüş süresini arttırıyor, kaliteyi iyileştiriyor ve en ince kalıpların üretilmesini sağlıyor. Bu çözüm, kalıp üretimini daha da otomatikleştirerek endüstrinin dönüşümüne destek oluyor.”

Vianord Hakkında

Geleneksel ve dijital kalıplar için flekso kalıp üretim sistemlerinin dünyada önde gelen tedarikçisi olan Vianord Engineering bir grup Flekso uzmanı ve flekso kalıp üretim ekipmanı alanında yüksek düzeyde kalifiye uzmanlar tarafından kuruldu. Fleksografik baskı öncesi endüstrisinin teknolojik yeniliklerini kullanan Vianord, modernleştirilmiş bir süreç ve güvenliği iyileştirilmiş bir çalışma ortamı aracılığı ile flekso matbaacılarının, kalıp hizmeti verenlerin ve repro hizmetlerinin yüksek kaliteli kalıplardan faydalanmasına yardımcı olmak amacıyla modüler ve bütünüyle otomatik çözümler geliştiren ve ticarileştiren ilk şirket oldu.

Vianord’un merkezi Nice yakınında, (Güney Fransa) Fransa’nın üç teknolojik kutubundan biri olan Carros endüstriyel alanının merkezinde bulunuyor. İki kattan oluşan 4 bin 300 metre karelik alanda yer alan yeni ve modern ofis binası, AR-GE workshop’ları, üretim üniteleri ve depoları amaca göre tasarlandı. İtalya’da Milano yakınında ise ikinci bir üretim ünitesi ile montaj tesisi bulunuyor.

Vianord ürünleri ve çözümleri, küresel bir kanal ortakları ağı aracılığı ile dikey çözümler ve özelleştirilmiş hizmetler sunarak tüm dünyaya dağıtılıyor.

#Vianord #flekso #FleksoKalip #KalipYapimi #DijitalKalip #MassimilianoMerlo #EasyToPlate