Anasayfa » Ambalaj » Videojet , 8610 Termal InkJet (TIJ) Yazıcı İçin Mürekkep Yelpazesini Genişletiyor

Videojet , 8610 Termal InkJet (TIJ) Yazıcı İçin Mürekkep Yelpazesini Genişletiyor

Videojet mürekkep uzmanları, TIJ yazıcılar için çok çeşitli malzemeler üzerinde mükemmel tutunma sağlaması amacıyla tasarlanmış yeni bir siyah mürekkep geliştirdi.

Ambalajlama işlemlerinde folyo, film, plastik ve kaplamalı kağıtlar gibi markalaması zor yüzeylere mürekkebin yapışması konusunda genellikle zorluklar yaşanır. Üreticilerin faaliyetlerinde sürekli olarak ihtiyaç duydukları şey kolaylık, yüzey çeşitliliği ile canlı ve temiz kodlardır.

Kodlama, markalama ve baskı çözümlerinde global bir lider olan Videojet Technologies Inc., 40 yılı aşan mürekkep geliştirme deneyiminin yardımıyla HDPE ve PVC dahil olmak üzere çok çeşitli yüzeylerde mükemmel yapışma sağlamak üzere tasarlanan yeni bir siyah mürekkebi pazara sundu.

Yeni mürekkep, 8610 TIJ (http://www.videojet.com/8610) yazıcının şu andaki uygulama alanlarını genişleterek üreticilere pek çok ek avantaj sağlıyor. Bu yeni mürekkebin, gözenekli olmayan yüzeyler üzerinde ortalama 2 saniyelik kuruma süresi ve 12 aylık raf ömrüyle pazardaki diğer solvent TIJ mürekkep çözümlerine göre bariz üstünlükleri var.

Videojet TIJ ve TTO İş Birimi Yöneticisi Heidi Wright, durumu şöyle açıklıyor: “Bu yeni mürekkep üreticilerin zorlu bulduğu çoğu ambalaj malzemesinde yüksek performans gösteriyor ve Videojet 8610 Termal InkJet yazıcının karşısına çıkabilecek pek çok uygulamada hiç sorunsuz çalışıyor.”

videojet2

Bu yeni TIJ mürekkebi, mürekkep püskürtmeli InkJet teknolojisine kıyasla dört kata kadar daha yüksek baskı çözünürlükleriyle ambalaj üzerine baskı alanında yepyeni olanaklar sunuyor. Üreticilerin, ambalajlarına yüksek kaliteli kodlar ve ürün bilgileri eklemek için artık üretim hacminden veya ambalajın görünümünden ödün vermeleri gerekmiyor.

Wright sözlerini şöyle tamamladı: “Videojet, Mürekkep Araştırma ve Geliştirme alanına yatırım yapmaya devam ediyor ve bu yeni formül, müşterilerimizin daha çeşitli malzemeler üzerine daha fazla yüksek kaliteli kod yazdırmasına yardımcı olacak yeni yollar sağladığı için çok mutluyuz.”

Bu mürekkep, MEK sıvıları kullanmak üzere geliştirilen devrim niteliğindeki özel kartuş ile kullanılan Videojet 8610 TIJ ile birlikte kullanılacaktır. 8610 TIJ yazıcısı folyo, film, plastik ve kaplamalı kağıtlar gibi baskı yapılması zor yüzeylerde yüksek çözünürlüklü kodlar gerektiren uygulamalar için idealdir. 8610, yüksek çözünürlüklü baskı ile basit çalıştırma işlemlerini birleştirir ve gıda işleme, kozmetik ve ilaç uygulamaları için idealdir.

#Videojet #8610Printer #Kodlama #Ambalaj #TIJ #Mürekkep #inkjet #HeidiWright

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*