Anasayfa » Ambalaj » Videojet, Yeni CO2 Lazer Yelpazesi Üretkenlik ve Verimliliği Artırıyor

Videojet, Yeni CO2 Lazer Yelpazesi Üretkenlik ve Verimliliği Artırıyor

Esnek, yüksek performanslı CO2 lazer çözümleri üreticiler için daha fazla hız, daha fazla kapsam ve üstün baskı kalitesi sunar.

Üretim hedefleri arttıkça, üreticiler ürünlerine tutarlı, yüksek kaliteli kodlar basmak üzere daha etkili lazer markalama çözümlerine ihtiyaç duyuyor. Bununla birlikte, bu talepler mevcut lazer kodlama ekipmanlarının yeteneklerinin ötesindedir. Şimdiye kadar, düşük güçlü lazer yazıcılar, yeterince yüksek hızlarda ürünleri daha hızlı kodlamada kullanılamıyordu. Geniş web uygulamaları yaygın hale ve veri işleme daha karmaşık hale geldikçe kod içeriği de daha karmaşık hale geliyor. Bunun sonucunda, daha fazla üretkenlik isteği genellikle markalama çözümünün sınırları nedeniyle kısıtlanmaktadır.

Üreticilerin daha yüksek kaliteli kod ihtiyaçlarına yanıt olarak kodlama, markalama ve yazdırma çözümlerinde küresel bir lider olan Videojet Technologies, CO2 lazer markalama sistemleri yelpazesini Videojet 3340 (www.videojet.com/3340) ve 3140 (www.videojet.com/3140) lazer markalama sistemlerinin tanıtılmasıyla geliştirdi. Bu gelişmiş CO2 lazer yelpazesi, yaygın uygulamalar için en üst düzey kodlama performansının yanı sıra, daha hızlı veri işleme hızları isteyen üreticiler için bir çözüm, 900 m/dakikaya kadar yüksek hızlı kodlama ve geniş ağlı uygulamada büyük markalama alanları sunmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Picture1135Yüksek kaliteli kodların üreticileri için önemli olduğunu bilen yeni Videojet lazer çözümleri, veri işleme ve iletişimde önceki lazerlere göre hız iyileştirmeleri sunar. Bu geliştirme, gıda ve içecekten ilaç ve tütüne bir dizi uygulamada, ürün üzerinde çalışmak ve istenen markalamayı tamamlamak için daha fazla zaman ve sonuçta daha yüksek kaliteli kodlar üretme avantajı sağlar.

Yeni Videojet 3340 lazer markalama sisteminin markalama hızı geliştirmeleri oldukça etkileyicidir ve üreticiler artık 4 satır değişken verinin yanı sıra dakikada 400+ üründe 2B kod markalayabilir. Saniyede 2000 karaktere varan markalama hızları ile Videojet 3340 günümüzde piyasadaki lider 60 W lazerlerden biriyle eşdeğer hız ve yetenekleri sunar. Bunun üreticiler, entegratörler ve diğer makine üreticileri için önemli maliyet, alan ve güç avantajları vardır.

Videojet Technologies Lazer İş Birimi Müdürü Sascha Ammesdoerfer şunları söylüyor: “Pazar eğilimlerinin değiştiğini ve müşterilerin daha çok ürünü daha hızlı kodlayarak üretkenliği artırması gerektiğini biliyoruz”. “Gelişmiş CO2 lazer çözümlerimizin iyileştirilmiş hız ve kapsam yetenekleri, 900m/dak hıza kadar markalama yapabilecekleri, yani 2B kod ve metin isteyen şirketler için daha fazla metni daha yüksek hızlarda markalayabilecekleri anlamına gelir.”

Picture350Bu gelişmiş CO2 lazer çözümleri, sektördeki en geniş markalama alanını sunar ve bu alan piyasadaki en yakın eşdeğerinden %20 daha geniştir. Videojet 3340 artık 600 mm markalama alan genişliğine kadar kapsayabilir, böylece daha önce iki lazer gerektiren belirli web uygulamalarının tek lazerle ele alınmasına olanak sağlar. Büyük markalama penceresi üretim hacmini ve üretkenliği artırmaya yardımcı olur.

Ammesdoerfer şöyle açıklamakta: “Mevcut yapılandırmalar Videojet’e özel ambalaj hattının fiziksel entegrasyon ihtiyaçlarına uyacak esnekliği verir ve markalama penceresi seçenekleri müşterilerimizin ihtiyaç duydukları markalama performansını sunmamızı sağlar”. “Üç mevcut dalga boyu sayesinde, yeni Videojet CO2 lazerler PET şişeler, plastik etiketler, lamine kartonlar ve birçok plastik malzeme gibi ambalajlı tüketici ürünlerinde yaygın olarak kullanılan çeşitli yüzeylere markalama yapabilir.”

3340 ve 3140 lazer markalama sistemlerini tamamlamak üzere, Videojet belirli bir uygulamaya uygun hale getirilebilerek dumanı ve parçacık döküntüsünü uzaklaştırmaya yardımcı olan ve lazer lenslerini temiz tutup çalışma süresini artıran bir dizi davlumbaz sistemi(bofa ünitesi) ve filtre seçenekleri de sunar.  Doğru lazer çözümünü belirlemek kolay entegrasyonu, kurulumun ve geçiş işleminin hızlandırılmasını ve sonuçta çalışma süresinin artırılmasını destekler. Buna ek olarak, çıkarılabilir bağlantı kablosun kurulum sırasında kolayca yönlendirilebilmesi diğer makineleri taşıma ihtiyacının ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Ammesdoerfer, “Videojet 3340 ve 3140 lazer markalama sistemleri çeşitli zorlu üretim ortamlarında en yüksek performansı sağlamak için gereken esnekliği sunar,” dedi. “Geniş standart yapılandırma yelpazesi, yüzey esnekliğimiz ve yüksek çözünürlüklü markalama kafaları, müşterilerin üretim hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için ihtiyaç duydukları markalama performansını sunmak üzere bir araya gelmiştir.”

Videojet 3340 ve 3140 lazer markalama sistemleri, Videojet tarafından 2016 yılında pazara sürülecek olan yenilikçi bir yaklaşıma sahip yeni lazer ürünlerinden ikisidir.

Gelişmiş CO2 lazer yelpazesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için 0216 469 7982 numaralı telefonu arayın veya www.videojet.com.tr adresini ziyaret edin.

#videojet #kodlama #laser #CO2Laser #Esko #ambalaj #inkjet #SaschaAmmesdoerfer #VideojetTechnologies