Anasayfa » Baskı Yönetimi » X-Rite eXact Ailesi Spot Color Tone Value (SCTV) için Yeni ISO Standardını Destekliyor

X-Rite eXact Ailesi Spot Color Tone Value (SCTV) için Yeni ISO Standardını Destekliyor

eXact SCTV özelliği, görünüm ile bağlantılı ton değerleri sunuyor; X-Rite PIA Color Conference’da ve EFI Connect’te uçtan uca renk iş akış çözümleri ile birlikte eXact’ı sergiliyor.

X-Rite Incorporated ve bağlı kuruluşu Pantone LLC, ödüllü eXact ailesi taşınabilir spektrofotometrelerinin, en son ISO 20654 standardını destekleyen Spot Color Tone Value (SCTV) özelliğine sahip olduğunu duyurdu. eXact SCTV konfigürasyonu, görünümle bağlantılı spot renkler için ticari matbaalar ile ambalaj matbaalarının spot renkler için ton değerini doğrulamasına imkân sağlıyor.  eXact ailesindeki bu en son firmware güncellemesi ile birlikte matbaalar markaların yeni standardı kullanarak belirlediği spot renkleri ve proses renklerini daha kolay bir şekilde doğrulayabilecek.

X-Rite Baskı ve Görüntüleme Ürün Portföyü Müdürü Ray Cheydleur şunları söyledi: “X-Rite, eXact ailesine SCTV desteği, IntelliTrax2 ve ColorCert Suite 3.0 proses kontrol yazılımı sağlıyor ve müşterilere değişen endüstri standartlarını karşılamak, mürekkepleri daha iyi formüle etmek ve baskı altı malzemelerin renk üzerindeki etkisini dikkate almak için gerekli olan renk yönetim ve iş akış araçlarını sunuyor. X-Rite çözümleri ile müşteriler piyasadaki en hassas ve istikrarlı renk ölçüm araçlarına sahip olduklarından emin olabilir.”

eXact Ailesindeki Yenilikler Neler?

eXact’da gerçekleştirilen yazılım güncellemesi, spot renklerin yanı sıra CMYK için de kullanıcıların ton değeri formülünü ayrıca yapılandırmasına imkân sağlıyor. Tone Value, Tone Value Increase (TVI) veya dot gain, TVI Table ve Print Characteristics için yapılandırmalar yer alıyor. Bu da matbaaların genişletilmiş renk skalasında baskı yaparken spot renkleri ve proses renklerini ölçmesini kolaylaştırıyor.

eXact’daki yeni arama işlevi ile, Pantone gibi renk standartlarına daha hızlı ve kolay erişim sağlanıyor ve bunlar işlere uygulanıyor. Kullanıcılar Pantone veya başka bir renk kütüphanesinden isme ya da numaraya göre bir standart seçebiliyor. İlave güncellemeler ise kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmek için tasarlanıyor.

SmileyColor and Associates LLC’den Steve Smiley, X-Rite’ın SCTV (Spot Colour Tone Value/ISO 20654) için ilave bir işlevselliği olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu işlevsellik, PDF ve Adobe ve başka bir kreasyon yazılım ile aynı hizaya koyulmuş tonların görünümünü oluşturabiliyor. X-Rite çözümü, tekli ekrandaki kullanıcıya gösterildiği gibi, her zaman CMYK için geleneksel Murray-Davies’i ve spot dağıtımı için SCTV’yi kullanmak için ayarlanabiliyor. Endüstrimizde daha fazla spot ve genişletilmiş renk skalasında iş baskısı yapıldıkça SCTV’nin eklenmesi zamandan ve atıklardan tasarruf edilmesini sağlayacak ve tasarımdan baskıya kadar iletişimi iyileştirecek!”

Mevcut müşteriler eXact güncellemesini aşağıdaki adresten indirebilir:

http://www.xrite.com/service-support/downloads/e/exact_firmware_v2_6.

 

#Xrite #Odak #RenkYonetimi #eXact #SCTV