Anasayfa » Baskı Yönetimi » X-Rite Markaların ve Matbaaların Hayatını Kolaylaştırıyor
X-Rite

X-Rite Markaların ve Matbaaların Hayatını Kolaylaştırıyor

Labelexpo’da konuk olduğumuz teknoloji anlatıcıları şirketin İş Geliştirme Ortağı ve Alt yapı Lisanslama Yöneticisi Iain Trevor Pike ve X-Rite Güney Avrupa bölge pazarlama sorumlusu Jessica Hillaert, oldular. Şirketin fuara taşıdığı yenilikleri Pike ve Hillaert, MATBAA&TEKNİK okuyucuları için özetlediler:

X-Rite, Labelexpo’da markaların ve matbaacıların pazara ulaşma süresini kısaltmasına ve maliyetleri düşürmesine yardımcı olan uçtan uca bir renk iş akışının nasıl uygulanacağının öğrenildiği bir durak olarak 3 salonda yer alıyordu. X-Rite aslında tek başlık altında toplamamak gerekiyor. Pantone ile birlikte Esko ile fuarda yer alan şirket Danaher Grup’un üyeleri olarak çok geniş bir platformu oluşturuyorlar.

Bu fuarda ise konuk olduğumuz teknoloji anlatıcıları şirketin İş Geliştirme Ortağı ve Alt yapı Lisanslama Yöneticisi Iain Trevor Pike ve X-Rite Güney Avrupa bölge pazarlama sorumlusu Jessica Hillaert, oldular. Şirketin fuara taşıdığı yenilikleri Pike ve Hillaert, MATBAA&TEKNİK okuyucuları için özetlediler:

Kapasitenizi ve kârlılığınız artırmak için X-Rite

“Standımızı ziyaret edenler, müşterilerinin taleplerini karşılamak amacıyla kaliteli çıktılar üretirken aynı zamanda baskı üretimi kapasitelerini ve kârlılıklarını da arttırmak için teknolojiden faydalanmanın yollarını buluyorlar. Bunun için sunduğumuz araçlardan bazıları;

Gerçek zamanlı proses kontrolü, izlemesi ve raporlaması yapılmasını sağlayan X-Rite ColorCert ile baskı çalışmalarının yönetilmesi

Üretim alanında hataların azaltılması için yalın üretim tekniklerinin kullanılması ve standart işin entegrasyonu.

En karmaşık tesis veya tedarik zincirinde bile baskı kalitesinden taviz verilmemesi için Pantone’nin fiziksel olarak ve PantoneLIVE™ dijital standartlarının entegrasyonu.

En fazla hassasiyet, verimlilik ve maliyet etkin performansa ulaşmak amacıyla baskıların dijital veya geleneksel baskı olarak planlanmasında operatörlere yetki vermek için doğru araçların belirlenmesi olarak sıralanabilir.”

“Pek çok marka ve matbaacı için etiketlerde ve ambalajlarda renk sürekliliğinin sağlanmasının, hala bir sorun olduğunu söyleyen Pike “Bu sorunu ele almada ilk adım, üretim prosesleri süresinde sürekli uygulanabilen ve ölçülebilen bir renk spesifikasyonu sunmak. Labelexpo’da tam olarak bunu ve markalarla matbaaların sürekli, güvenilir renkler elde etmesine ve piyasaya ulaşma sürelerini kısaltmalarına, maliyetleri düşürmelerine, yeniden çalışma ile fireyi azaltmalarına yardımcı olacak uçtan uca renk iş akışını gösteriyoruz”, diyor.

“Ziyaretçiler ayrıca, etiket ve ambalaj endüstrisinde belirli marka iş akışları için özelleştirilebilen, markaları hızlı bir şekilde doğru yola sokabilen, akıllı ve verilerle yönlendirilen bir renk ve baskı kalitesi programı olan yeni bir Brand Starter Kit Bundle’dan faydalanma fırsatına da sahip olacak. Brand Starter Bundle içinde şunlar bulunuyor:

X-Rite eXact veya Ci64’den biri olmak üzere taşınabilir bir spektrofotometre;

Çeşitli ambalaj malzemeleri ile süreçleri için ortak dijital renk standartları sunan Visualizer ile üretim için PantoneLIVE lisansı;

Mürekkep renginin basit geçiş / film yazılım ölçümü için ColorCert InkRoom Araçları ve rengin kontrollü ışıklandırma koşulları altında değerlendirilmesini sağlamak için Judge QC ışık kabini.

Bu ekonomik Brand Starter Bundle’ın, ödenen paranın karşılığını kısa sürede çıkaracağını belirten Hillaert iseşunları söylüyor: “Bu paket hem markalar hem de matbaalar için daha iyi sonuçlar ortaya koyuyor. Ayrıca, X-Rite Solutions Architect ile her organizasyon için özelleştirilebilen bir günlük bir WebEx eğitimi veriliyor. Bununla birlikte, online eğitim kütüphanemize erişim ile birlikte kuruluşların çabuk hızlanmasına yardımcı oluyor ve daha verimli operasyonlardan faydalanmaya başlıyorlar.”

X-Rite Marka Rehberleri

X-Rite, Labelexpo’da marka sahipleri ve matbaalar için tasarlanmış ve iletişimi iyileştirmeye ve en son etiket ve ambalaj renk teknolojileri konusunda eğitmeye yardımcı olacak iki ücretsiz rehber sunuyordu. Rehberlerin detaylarını Hillaert, anlattı:

“Ziyaretçilere iki adet rehber sunuyoruz. Tamamen ücretsiz. Bu rehberlerden birincisi, Getting Color Right on Consumer Packaging. Bu rehber, verilerle yönlendirilen baskı kalitesi programı için gerçek zamanlı raporlamayı belirleyen, ölçen, yöneten ve güvenceye alan marka sahiplerine fikir ve tavsiye veriyor ve yol gösteriyor. Rehber aynı zamanda matbaaların müşterileri ile birlikte kullanması için mükemmel bir eğitim aracı.

İkinci rehber ise Fundamental Guide to Color Process Control. Matbaaların operasyonlarının renk sürecinin neresinde olduğunu ve işletmelerini bir üst seviyeye taşımak için hangi adımları atmaları gerektiğini anlamasına yardımcı oluyor.”

#X-Rite #Labelexpo #IainTrevorPike #JessicaHillaert #Etiket #Esko