Anasayfa » Ambalaj » Young Shin Şekilli Kesim Teknolojisi, Tanıtıldı
Young Shin

Young Shin Şekilli Kesim Teknolojisi, Tanıtıldı

Güney Kore menşeeli Young Shin Machinery Co. Ltd. şirketi şekilli kesim makinelerini tanıtmak üzere Karton Ambalaj Sanayiicileri Derneği’nin (KASAD) misafiri olarak Eylül ayında Swiss Otel Bosphorus’da bir sunum gerçekleştirdi. Şirketin denizaşırı ülkeler satış müdürü Summa Heo’nun gerçekleştirdiği sunuma şirketin Türkiye distribütörü olarak Muzaffer Sayım eşlik etti.

Summa Heo

Summa Heo

Young Shin şirketinin üç fabrikası ve ayrıca Young Shin Avrupa ve Young Shin Ameraka olmak üzere farklı şirketleri de bulunuyor. Avrupa merkezi olan Young Shin Europe Ltd. İngilitere’de, Amerika Merkezi olan Young Shin USA Ltd. şirketi ise Illinois’te bulunuyor. Şirketin ayrıca başkent Seul’da bir ofisi ve Çin’de de Young Shin HK Ltd. şirketi bulunuyor. Toplantının açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı ve Duran Doğan Ambalaj Yöneticisi Alican Duran, toplantı öncesi European Carton Makers Associations (ECMA)’nın düzenlediği carton Excellence Award 2017 yarışmasında birincilik ödülü alan Lithosan şirketini tebrik etti. Duran, ayrıca ambalaj alanında oluşturmak için gayret sarf ettikleri Türkiye markası için bu tip organizasyonlarda daha çok Türk matbaacısının bulunması gerektiğini hatırlatarak tüm KASAD üyelerini davet etti.

Sunuma Güney Kore – Türkiye dostluğu damga vurdu. Kore gazilerinin anılması ile başlanan sunumda Muzaffer Sayım’ın isteği ile tüm Kore Şehidleri için de bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Heo’nun sunumunun ilk kısmında da Kore Savaşı ve Kore Gazisi Süleyman Dilbirliği ile Koreli Ayla’nın hikayesine vurgu vardı. Bu anların ardından makinelerin anlatıldığı teknik sunuma geçildi. Sunum esnasında Heo’nun Young Shin markasının Türkiye’ye ilk kez sunulduğu 1995 yılında KASAD’ın o Dönem başkanı Oktay Duran ve 10 kişinin oluşturduğu bir heyetin Güney Kore’deki fabrikaya yaptığı ziyarete ilişkin fotoğrafları paylaşması ve Duran’ın o ziyarete ilişkin anekdotlarını anlatması da bir sürpriz olarak kayıtlara geçti.

Young Shin düz yataklı şekilli kesim makineleri

Muzaffer Sayım

Muzaffer Sayım

Young Shin şirketinin Revotec, Zenith, Meridian, Giant ve Granite olarak adlandırdığı seriler altında yirminin üzerinde çözümü bulunuyor. Bu çözümler, otomatik ve yarı otomatik düz yataklı şekilli kesim makineleri, sıcak yaldız baskı makineleri, oluklu için otomatik şekilli kesim makineleri ve besleme üniteleri başlıkları altında toplanıyor. Heo’nun sunumunda ön plana çıkan makinelerden bazıları Granite 185, Giant 210 S Revotec 106 sr ve 1040 SF oldu. Son olarak ön plana çıkarılan çözüm ise yukarıdaki modeller arasında yer almayan kısa tirajlı dijital baskı makinelerinde basılmış olukluların kesimi için sunulan çözüm Quest 270 oldu. Açıkcası bizim ilgimizi en çok çeken çözüm de buydu.

Young Shin inovasyona değer ve önem veren bir şirket. Sadece 70 kişinin çalıştığı şirkette 14 kişi araştırma ve geliştirme departmanında görev yapıyor. Young Shin’in 1995’den bu yana 50’den fazla makinesi Türkiye’de kurulmuş. Referansları arasında çok sayıda çok uluslu şirket bulunan Young Shin’in en önemli kurulumları ise DS Smith şirketinde.

#YoungShinMachinery #KASAD #EuropeanCartonMakersAssociations #ExcellenceAward2017 #ŞekilliKesimTeknolojisi #SummaHeo #MuzafferSayım