Matbaalarda Otonom Üretim İçin Yeni Bir Aşama: Prinect Direct

Matbaalarda Otonom Üretim İçin Yeni Bir Aşama: Prinect Direct ~ 16/05/2022
Heidelberg, 19 Mayıs’ta Yapılacak Prinect User Day öncesi yeni kilometre taşını tanıttı.

Heidelberger Druckmaschinen AG, artık bulutta kullanılabilecek Prinect matbaa iş akışını tamamen yeniliyor. Yeni iş akışı paketi Prinect Direct” olarak adlandırılıyor ve matbaalarda otonom üretime giden yolda yeni bir kilometre taşı olarak yerini alıyor. Bu yeni iş akışının bütün işlevleri, müşterilere bulut tabanlı uygulamalar biçiminde kademeli olarak sunulacak.

 

HEIDELBERG Yazılım Çözümleri Başkanı Christopher Berti, “Yeni Prinect Direct bulut tabanlı iş akışıyla HEIDELBERG, Akıllı Basımevi konseptimiz doğrultusunda matbaalarda otonom üretime büyük bir adım daha yaklaşıyor diyor: "Yeni Prinect uygulamaları, iş oluşturmaktan bitmiş baskıürününün teslimine kadar bir matbaanın üretim sürecindeki manuel adımların bir çoğunu ortadan kaldırıyor.”

 

Yeni Akıllı Ürün Uygulaması baskı öncesi verimliliği artırıyor

Heidelberg, müşterilerin matbaalarının performans göstergelerini (KPI), gerçek zamanlı olarak izlemek için kullanabilecekleri Print Shop Analytics'in geçen sonbaharda piyasaya sürülmüştü. Bugün ise yeni Prinect Direct iş akışındaki ikinci Prinect uygulaması olan AkıllıÜrün Uygulamasını (Smart Product App) piyasaya sürüyor. Bu uygulama, tasarım fikirlerini veya baskı üretiminin imkânlarını kısıtlamadan baskı öncesi aşamada iş oluşturmayı güvenilir bir şekilde otomatikleştiriyor. Mesela, üretilen PDF dosyalarının otomatik kalite kontrolü ile kullanıcı dostu, bulut tabanlı bir iş oluşturma işlevi içeriyor. Buradaki gerçek yenilik, PDF'lerin yanı sıra “ürün amacı” olarak adlandırılan tüm ek iş verileri türlerinin de birbirleriyle karşılaştırılmasıdır.

Uygulama kullanıcıları için önceden özel bir bilgi birikimi gerektirmiyor.

Basit kullanıcı arayüzü, matbaa alıcılarından matbaa personeline kadar herkesi iş oluşturma sürecinden PDF aşamasına ve uygunsa provaların onaylanmasına kadar sezgisel olarak yönlendiriyor. Amaç, baskıya hazır PDF'den ve otomatik üretim için istenen baskı ürünü özelliklerinden oluşan hatasız, net bir şekilde tanımlanmış bir işin (akıllı ürün – smart product), yerleştirilmiş baskı kalıpları aracılığıyla baskının otonom olarak üretilmesini sağlamak.

 

Prinect Direct, en uygun maliyetli üretim sürecine bağımsız olarak karar vermek için iş oluşturma sırasında depolanan verileri kullanıyor. Bu nedenle matbaa personelinin bu kararı aktif olarak vermesine gerek yok. Prinect Direct ile uyumlu olan mevcut Prinect Production Manager yazılımı halen gerçek baskı üretimini destekliyor. Dördüncü çeyrek için planlanan pazar lansmanı sırasında, Akıllı Ürün Uygulaması çok sayıda ticari ürün için kullanılabilecek. Etiketlerin ve ambalajların sonraki versiyonlar tarafından kapsanması öngörülüyor.

 

Aşamalı olarak takip edilecek diğer Prinect uygulamalarının piyasaya sürülmesi

Diğer Prinect uygulamaları, uzun bir süre boyunca kademeli olarak tanıtılacak. Nihai hedef ise tamamen dijitalleştirilmiş ve otomatikleştirilmiş bir matbaa gerçek bir akıllı fabrika oluşturmak. İleriye dönük olarak, yeni Prinect Direct iş akışı, tek bir iş akışında uygun işlevleri sağlayarak ticari ve üretim süreçleri arasındaki mevcut ayrılığa da son verecek. Bu, matbaaları daha uygun maliyetli hale getirecek ve otomasyon potansiyellerini tam olarak kullanacak. Kullanıcılar, Prinect uygulamalarına geçen yıl hizmete giren H+ müşteri portalı üzerinden erişebilir. Yazılım güncellemeleri, matbaa operasyonlarını kesintiye uğratmadan kablosuz olarak gerçekleştirilir.


Mevcut Prinect müşterileri için katma değer ve yatırım güvenliği

Mevcut tüm Prinect müşterileri, Prinect Production Manager dahil olmak üzere iş akış sistemlerini kullanmaya devam edebilir. Her iki sistem ortamı da Prinect Direct'teki yeni işlevlere odaklanılarak geliştiriliyor. Diğer tüm Prinect uygulamaları uyumlu ve Adobe PDF Print Engine'e dayalı baskı kalıp çıktısı gibi uygulamalar için mevcut işlevleri kullanıyor.

Berti, “Prinect Direct yenilikleri, mevcut Prinect müşterilerimizin yatırımlarına daha fazla değer katacak ve onlara yatırım güvenliği sağlayacaktır diye vurguluyor.

 

Prinect Kullanıcı Günleri 19 Mayıs'ta yapılacak

19 Mayıs'ta (sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda), HEIDELBERG ve Prinect Kullanıcı Günleri yapılacak. Bu önemli etkinlikle HEIDELBERG bulut stratejisi, yeni Prinect Direct iş akışı paketi ve yeni uygulama işlevleri hakkında ilk elden bilgi edinmek için açık bir davet...

Prinect Kullanıcı Günü çevrimiçi yapılacak. Bu kısa, ücretsiz etkinlik İngilizce olarak gerçekleştirilecek ve katılımcılar sorular sorabilecek ve ardından HEIDELBERG iş akışı uzmanlarıyla derinlemesine bir tartışmaya katılabilecekler. Kayıt olmak için aşağıdaki bağlantı kullanılabilir: www.heidelberg.com/prinectuserdays

#PrinectDirect #Prinect #Heidelberg #OtonomBaski #Baskıolusturma #BaskiOncesi #Prepress #BaskıYonetimi #YirmialtiYasindayiz #26Yil #BiliyorumCunkuOkuyorum #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #ContentIsKing #Flekso #Ofset #Ambalaj #DijitalBaski #inkjet #toner #Baski #Etiket #UV #KnowWhatIsWhat #ItPaysTheAdvertise #Printing #Packaging #Surdurulebilirlik #YesilBaski #OlukluAmbalaj #EsnekAmbalaj #KartonAmbalaj #MetalAmbalaj #Converting #Label
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr