İş Güvenliği Fuarı TOS+H Expo Yapıldı

İş Güvenliği Fuarı TOS+H Expo Yapıldı ~ 02/06/2022
TOS+H Expo 2022, Türkiye’de iş güvenliği ve sağlığı sektöründeki lider konumunu kanıtladı.

14 – 17 Mayıs 2022 tarihleri arasında 4.’sü düzenlenen Türkiye’nin önde gelen İş Güvenliği ve Sağlığı İhtisas Fuarı TOS+H Expo’da 9 farklı ülkeden 111 firma yer aldı. Kişisel korunma, iş güvenliği ve sağlıklı işyerinin giderek artan önemi nedeniyle TOS+H Expo tam zamanında yapıldı. Katılımcılar, sanayi işletmelerinde güvenliğin ve iş yerinde sağlığın korunmasına yönelik önlemler ile iş güvenliği yönetimi alanlarında en son trendler ve ürünlerle hedefledikleri Türk ziyaretçileri ağırlama imkanı buldular.  İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından organize edilen İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu da dört gün boyunca yoğun bir katılımla gerçekleşti. Güncel iş sağlığı ve güvenliği konuları ele alınarak Türkiye ve komşu ülkelerdeki işletmelerde önlem alma kültürünün oluşması için önemli bir itici güç oluşturuldu. 4. TOS+H Expo’ya 58 ülkeden toplam 4.309 ziyaretçi geldi.

 

Messe Düsseldorf Üst Düzey Yöneticisi Petra Cullmann, “TOS+H Expo 2022’nin dikkat çekici sonucu, Türkiye’de sektörün önde gelen ihtisas fuarı olarak önemini açıkça ortaya koymasıdır” diyor. “Yeni ortağımız İstanbul Sanayi Odası, ilham verici görüşler ve yoğun tartışmalarla yüksek kalibreli bir sempozyumun yolunu açtı, katılımcılarımız ihtisas fuarında yenilikçi ürün, ekipman ve hizmetlerini sunarak uzmanlıklarını bir kez daha kanıtladılar. Pazara doğru sinyaller gönderdiğimiz için gururluyuz. Hem Türkiye’de hem de ötesinde, en önemli unsur olarak İNSAN’ı görüyoruz.”

 

TOS+H Expo 2022 ve İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu, Messe Düsseldorf Üst Düzey Yöneticisi Petra Cullman ve İstanbul Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Sadık Ayhan Saruhan tarafından 14 Mayıs 2022’de resmi olarak açıldı.  İstanbul Sanayi Odası ile yeni ortaklık etkinliğin kalitesini garanti altına alacak ve aynı zamanda TOS+H Expo’nun Türkiye’deki lider konumunu güçlendirecek.

 

İstanbul Sanayi Odası’nın konuya ilişkin beyanı: “4. TOS+H Expo Türk İş Güvenliği ve Sağlığı Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlediğimiz İstanbul Sanayi Odası (İSO) İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu, 22 oturumda 84 konuşmacımızın sunumları ile tamamlandı. Ana teması İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) olmak üzere konularının uzmanı konuklar tarafından çevre, sürdürülebilirlik ve iş hukuku alanlarında son derece ilgi gören sunumlar yapıldı. Sorular ve yanıtlarla zaman zaman interaktif bir şekilde gerçekleşen sempozyumumuz, başta sanayi kuruluşlarının temsilcileri olmak üzere çalışma hayatının tüm taraflarınca yoğun ilgi ile karşılandı. İSO olarak bundan sonraki dönemde de İSG süreçlerinin iyileştirilmesine dönük çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.”

 

Türkiye İş Güvenliği İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Arda Ataoğlu ise fuarı şu şekilde yorumladı: “TOS+H, sektöre kattığı değer itibariyle bizler için oldukça önemli bir organizasyon. 2022 fuarı da yine bu beklentimiz çerçevesinde başarılı bir organizasyon olarak kayıtlarımızda ve hafızalarımızda yerini almış oldu. Fuar ile eş zamanlı ve aynı binada yaptığımız olağan genel kurulumuzla birlikte hem üyemiz hem üye adayımız bir çok firma yetkilisi ile bir araya geldiğimiz bu güzel organizasyon için emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Sektörün tek çatı derneği olarak 2024 yılında tekrar iş birliğine ve sektörü el birliği ile yukarı taşımaya hazırız.”

 

TOS+H Expo, dünyanın önde gelen iş yerinde güvenlik ve sağlık fuarı A+A’yı Düsseldorf’ta düzenleyen Messe Düsseldorf ile yerel partneri Tezulaş Fuar tarafından organize ediliyor. Türk İş Güvenliği ve Sağlığı Fuarı (TOS+H Expo) ile ilgili ayrıntılı bilgi için:

http://www.toshexpo.com.tr

 

Bir sonraki TOS+H Expo: Mayıs 2024’de gerçekleşecek.

 

TOS+H EXPO 2022 extends its leading position in the occupational safety and health sector in Turkey


111 companies from nine different countries took part in the 4th edition of Turkey´s leading trade fair for occupational safety and health, TOS+H EXPO, from May 14-17, in Istanbul. Due to the ever-increasing importance of personal protection, occupational safety and a healthy workplace, TOS+H EXPO came just in time.  Exhibitors were able to target a Turkish audience with the latest trends and products in industrial safety, health promotion at work and occupational safety management. The Occupational Health and Safety Symposium, which was organised by the Istanbul Chamber of Industry (ICI) was also very well attended on all four days. Current occupational safety and health issues were addressed and provided important impulses for establishing a prevention culture in companies in Turkey and its neighboring countries. A total of 4.309 visitors from 58 countries attended the 4th TOS+H EXPO.


“The remarkable outcome of TOS+H EXPO 2022 is clearly asserting its significance as the leading trade fair for the industry, in Turkey,” says Petra Cullmann, Executive Director at Messe Düsseldorf. “Our new partner, the Istanbul Chamber of Industries, paved the way for a high-caliber symposium with inspiring insights and intensive discussions, and our exhibitors again proved their expertise with a comprehensive overview of innovative products, equipment and services at the trade fair. We are proud to be sending clear signals in the market. We're giving a lead, both in Turkey and beyond, on the element that matters most: the individual.”

 

TOS+H Expo 2022 and the Occupational Health and Safety Symposium organized by the Istanbul Chamber of Industry were officially opened on May 14, 2022 by Ms. Petra Cullman, Executive Director Messe Düsseldorf and Sadık Ayhan SARUHAN, ICI Vice President. The new partnership with the Chamber of Industry will ensure the quality of the event and also strengthen the leading position of TOS+H Expo in Turkey.

 

“The Occupational Health and Safety Symposium, which we organized simultaneously with the 4th TOS+H Expo - Turkish Occupational Safety + Health Exhibition, was concluded with the presentations of 84 speakers in 22 sessions. Our symposium included highly interesting presentations on the environment, sustainability and labor law and was met with great interest by all parties and especially by representatives from all industrial sectors which deal with the topic of occupational safety and health at work. As ICI, we will continue to work to improve OHS processes in the next period”, said a spokesperson for the Istanbul Chamber of Industry.

 

Arda Ataoğlu, TIGIAD Managing Director comments, “TOS+H is an essential organization for us regarding the value it adds to the sector. The 2022 fair has also taken its place in our records and memories as a successful organization within the framework of our expectations. We would like to thank everyone who contributed to this organization where we came together with our members and potential members, together with our general assembly held simultaneously with the fair and in the same building. As the only representative association of the PPE market, we are ready to cooperate again in 2024 and grow the market together.”

 

TOS+H Expo is held by Messe Düsseldorf, who also organises A+A, the world’s leading trade fair on occupational safety and health at work in Düsseldorf, together with the local partner Tezulas Fuar.  Full details of the Turkish Occupational Safety + Health Exhibition (TOS+H Expo) are available online: http://www.toshexpo.com .  

 

Date of next TOS+H Expo: May 2024
#TOSHExpo #MesseDuesseldorf #TezulasFuarcilik #IstanbulSanayiOdası #isguvenligi issaligi #YirmialtiYasindayiz #26Yil #BiliyorumCunkuOkuyorum #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #ContentIsKing #Flekso #Ofset #Ambalaj #DijitalBaski #inkjet #toner #Baski #Etiket #UV #KnowWhatIsWhat #ItPaysTheAdvertise #Printing #Packaging #Surdurulebilirlik #YesilBaski #OlukluAmbalaj #EsnekAmbalaj #KartonAmbalaj #MetalAmbalaj #Converting #Label
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr