hubergroup 1 Mayıs 2022 tarihi itibariyle pantone mürekkepleri Digital PANTONE® Color Guide uyarınca hazırlayarak sunmaya başlıyor!

hubergroup 1 Mayıs 2022 tarihi itibariyle pantone mürekkepleri Digital PANTONE® Color Guide uyarınca hazırlayarak sunmaya başlıyor! ~ 23/05/2022
Bu yeni standarda göre renk değerleri artık basılı fiziksel referansla değil dijital renk evrenine göre karşılaştırılacaktır.

Eski analog sistemle karşılaştırıldığında, PANTONE® Digital birçok yeni özel renk içeriyor. Renk eşleştirme için aydınlatma koşullarının değerlendirilmesini desteklemek için, bir metamerizm göstergesi eklenmiş ve renkler Chroma sırasına göre yeniden düzenlenmiştir.

Bu yeni güncelleme sayesinde Pantone® tarafından belirlenen yeni renk değerleri ile eski değerler arasında minimum farklılıklar olabilecektir.

PANTONE® yakın zaman önce bu konuda bir revizyon yayımlamış olup, temel pantone renklerin ve bunların karışımı olan renklerin dijital PANTONE® master standartlarına göre kontrol edilmesi gerektiğini duyurmuştur. hubergroup da buna istinaden kendi standartlarını revize etmiş ve hizmete sunmuştur.

Hali hazırda kullanılan analog PANTONE® reçetelerinde bu standart değişikliğinden etkilenecek bazı tonlar olacaktır ancak bazı ufak ayarlamalar ile eski hedef baskı sonuçlarına ulaşılabilecektir. PANTONE® dışındaki hedeflere yönelik kendi reçeteleriniz varsa, eski PANTONE® temel mürekkeplerinden hubergroup CRSmax® karışım şemasına dönüştürmek için bir araç söz konusu olup bu konuda ayrıntılar için hubergroup temsilcinizle iletişime geçebilirsiniz.

Mevcut PANTONE® Basic mürekkepleriyle kendi reçetelerinizi yeni PANTONE® Digital Basic mürekkeplerine dönüştürmek için bir araç maalesef mümkün değil. Hem mevcut hem de yeni PANTONE® Basic mürekkepleri, PANTONE® renk hedefini karşılayacak 2 veya bazı durumlarda 3 pigment içerdiğinden, matematiksel bir dönüştürme aracı kullanılamamaktadır.

Stoklarınızdaki mevcut PANTONE® mürekkeplerinizi, yenileriyle birlikte kullanabilmeniz ile ilgili, kimyasal açıdan iki sistem karıştırılabilir, ancak bazı hafif ton ayarlamaları gerekebilir.

Kod değişikliği olan yeni Pantone® Digital kodlar aşağıda listelenmiştir.


 

Öğrenmek istediğiniz konularla ilgili Teknik Satış Uzmanlarımızla telefonla veya kalite@hubergroup.com mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla

hubergroup Türkiye

İkitelli Keresteciler Sitesi 4-A Blok

34306 Başakşehir-İstanbul

T:  +90 212 670 34 34

#YirmialtiYasindayiz #26Yil #BiliyorumCunkuOkuyorum #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #ContentIsKing #Flekso #Ofset #Ambalaj #DijitalBaski #inkjet #toner #Baski #Etiket #UV #KnowWhatIsWhat #ItPaysTheAdvertise #Printing #Packaging #Surdurulebilirlik #YesilBaski #OlukluAmbalaj #EsnekAmbalaj #KartonAmbalaj #MetalAmbalaj #Converting #Label
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr