Dünyanın İlk Kodak Magnus Q4800 Yatırımı

Dünyanın İlk Kodak Magnus Q4800 Yatırımı ~ 27/04/2021
XLF CtP Almanya'ya Gidiyor

Scroll Down for English Edition

Kodak, Alman WKS Group'tan dünyanın ilk Kodak Magnus Q4800 kalıp pozlama makinesini siparişini aldı. Kodak'ın bu yeni jumbo CtP sistemi, ekstra geniş formatlı (XLF) kalıplar için iddialı bir hız ve üretkenlik sunuyor ve 96 sayfalık web ofset baskı makineleri için 1600 x 2900 mm'ye kadar kalıpları üretebilir. Magnus Q4800, verimli klişe yapımı ve üstün baskı kalitesi için benzersiz kararlılık, doğruluk ve güvenilirlik sağlayan Kodak Squarespot Görüntüleme Teknolojisini kullanıyor.


WKS Group, Magnus Q4800 CtP’yi üretimi 80 sayfaya kadar olan sınıftaki heatset web ofset baskı makinelerini bulundurduğu Essen'deki (Westend Druckereibetriebe) tesisi için sipariş etti. WKS Group Genel Müdürü Dr. Ralph Dittmann, “Bizim için önemli bir argüman, Magnus Q4800'ün UV'den termal teknolojiye geçmemize izin vermesidir. Daha yüksek görüntüleme kapasitesi başka bir avantaj, ” diyor ve ekliyor: “Bize göre Kodak'taki teknik uzmanlık seviyesi çok yüksek. Bu, büyük formatlı kalıp pozlama makinesi segmentinde onlarla tekrar ortak çalışmayı kolay bir karar haline getirdi. "  

WKS Group için Magnus Q4800, dört farklı kalıp ebadı için bir XPL Palet Yükleme Sisteminin yanı sıra bir inline panç ile donatılacak. Essen'deki Kodak XLF #CtP sisteminin 2021'in dördüncü çeyreğinde devreye alınması planlanıyor.  

#Kodak Global Satış ve Strateji Başkan Yardımcısı Jeff Zellmer, “WKS Group'un, XLF kategorisinde otomasyon ve üretkenlik açısından yeni standartlar belirleyen bu Kodak yeniliğini seçmesinden memnuniyet duyuyoruz” diyor: "MAGNUS Q4800 Kalıp Pozlama Cihazının geliştirilmesi, Kodak’ın küresel baskı endüstrisine öncü teknoloji ve yeni verimlilik potansiyelleri getirme konusundaki kararlılığının bir kanıtıdır. Bu ve diğer projelerde WKS Grubu ile işbirliğimizi sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz.”  

#WKSGroup, Avrupa'nın Almanca konuşulan ülkelerindeki önde gelen #baskı ve #medya hizmeti sağlayıcılarından biri. Grup şu anda Almanya genelinde altı tesiste dokuz şirkette 815 kişiyi istihdam ediyor.  

Kapsamlı tesisler, bir adet baskı işleminden yüksek hacimli segmentte muazzam miktarlara kadar değişen baskı projelerinin yürütülmesini sağlar. Baskı sektöründe, WKS Group web ve tabaka beslemeli ofsetin yanı sıra dijital baskı ve sonlandırma donanımına da sahip. Tamamlayıcı ve çapraz medya ile hizmet portföyü tamamlayan bu donanımlar WKS Group'u stratejik odaklı bir baskı ve hizmet sağlayıcısı haline getiriyor.

WKS GROUP INVESTS FOR IMAGING XLF PLATES

World’s First Kodak Magnus Q4800


Kodak has just received an order from German WKS Group to supply the world’s first KODAK MAGNUS Q4800 Platesetter. This new jumbo CTP system from Kodak offers market-leading speed and productivity for extra-large format (XLF) plates and is capable of imaging plate sizes up to 1600 x 2900 mm for 96-page web offset presses. The MAGNUS Q4800 uses KODAK SQUARESPOT Imaging Technology, providing unmatched stability, accuracy, and reliability for efficient plate making and superior print quality.

The WKS Group has ordered the MAGNUS Q4800 Platesetter for its site in Essen (Westend Druckereibetriebe), where production takes place on heatset web offset presses in the class up to 80 pages. “One key argument for us is that the MAGNUS Q4800 will let us switch from UV to thermal technology. The higher imaging capacity is another advantage,” said Dr. Ralph Dittmann, Managing Director of the WKS Group, commenting on this pioneering investment. “In our opinion, the level of technical expertise at Kodak is very high. That made it an easy decision to collaborate with them again in the large-format platesetter segment.”  

The MAGNUS Q4800 for the WKS Group will be equipped with an #XPL Pallet Loading System for four plate formats as well as an in-line punch. Commissioning of the #Kodak #XLFCTPsystem in Essen is scheduled for the fourth quarter of 2021.  

“We are delighted that the WKS Group has chosen this Kodak innovation which sets new standards in the XLF category in terms of automation and productivity,” said Jeff Zellmer, Vice President, Global Sales and Strategy, Kodak. “The development of the MAGNUS Q4800 Platesetter is testament to Kodak’s ongoing commitment to bringing leading-edge technology and new efficiency potentials to the global printing industry. We look forward to continuing our collaboration with the WKS Group on this and other projects.”  

The #WKSGroup is one of the leading #print and media service providers in Europe’s German-speaking countries. The Group currently employs 815 people in nine companies at six sites across Germany.  

Comprehensive facilities enable printing projects to be executed ranging from print runs of one to enormous quantities in the high-volume segment. In the printing sector, the WKS Group provides #web and #sheetfed #offset as well as digital printing and finishing. Fulfillment and cross-media expertise round off the portfolio, making WKS Group a print and service provider with a strategic focus.

#25Yasindayiz #YirmiBesinciYilimiz #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #EnrichTheContent #KnowWhatisWhat #İçeriğiGeliştir #EmegeSaygiGoster #Ambalaj #Ofset #Serigrafi #KartonAmbalaj #EsnekAmbalaj #flekso #rotogravure #inkjet #genisformat #BiliyorumÇünküOkuyorum #ContentisKing
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr